
Met de reclamefolder app mis jij nooit meer een folder of interessante aanbieding van jouw favoriete winkel en merk! Dagelijks bekijk je gemakkelijk meer dan 50.000 aanbiedingen en 250 folders via de app. Download de reclamefolder.nl app en profiteer nu mee.
De zon schijnt, de zonnebril zit op je hoofd en je hebt héél veel zin in een ijskoude Spritz. Minder leuk? De prijs. Voor een fles originele Aperol tik je al snel €15 af (en oké, met een beetje geluk €12 in de bonus). Best pittig als die flessen er bij jou in de zomer ook doorheen vliegen alsof het water is.
Gelukkig hebben de supermarkten en slijterijen dat ook door en staat het schap vól met goedkopere alternatieven. Maar smaken ze ook een beetje hetzelfde, of proef je vooral teleurstelling?
Wij namen de proef op de som en testten vier dupes van Lidl, ALDI, Albert Heijn en Gall & Gall. Ze hebben allemaal exact dezelfde inhoud (70cl) en hetzelfde alcoholpercentage (11%) als the real deal. Let's find out! 🥂
Voordat we de glazen volschenken, eerst even de cijfers op een rij. De flessen van Lidl en ALDI zijn met hun €4,99 de absolute prijsknallers; die schelen gewoon ruim 66% met de echte Aperol! Albert Heijn en Gall & Gall gooien er een paar euro bovenop, maar zelfs bij de duurste dupe hou je nog de helft van je geld in je zak.
Merk | Winkel | Prijs |
Bitterol | Lidl | €4,99 |
Aperini | ALDI | €4,99 |
Perfetto | Albert Heijn | €6,99 |
Torriani | Gall & Gall | €7,49 |
Een goede Spritz valt of staat bij de perfecte balans tussen zoet, fruitig en dat lekkere bittertje. En eh, het oog wil ook wat: die felle, instagrammable oranje kleur is natuurlijk een must. Dit is hoe de vier kandidaten uit de verf (en de fles) kwamen:
Dit is een hele interessante! De look knalt echt je glas uit: die felle, dieporanje kleur is alsof je het origineel hebt ingeschonken. In de mond is hij wel iets minder fruitig dan de echte Aperol, maar daar krijg je een net wat aanweziger bittertje voor terug.
Doe je ogen dicht en je waant je direct op een Italiaans terras. Deze fles komt qua smaak dicht in de buurt van het origineel! Hij is alleen nét een tikje bitterder dan Aperol zelf, wat hem helaas wel net iets minder lekker maakt dan the real deal.
Als je écht zin hebt in die klassieke Aperol-smaak, slaat deze fles de plank helaas een beetje mis. Hoewel de kleur er prima uitziet, is het drankje zelf een flink stuk zoeter. Omdat het kenmerkende bittertje volledig ontbreekt, mist de cocktail die lekkere, frisse spark.
Deze variant is écht veel te bitter. Alle frisse, fruitige tonen vallen daardoor weg, waardoor het stiekem een beetje wegheeft van een hoestdrankje. Not so perfetto, dus.
De glazen zijn leeg en de jury is eruit! Als we de balans opmaken van smaak én kleur, komt de ALDI als de absolute winnaar uit de bus; met zijn perfecte felle look en lekkere bittertje is dit dé ultieme Aperol-dupe. De Lidl volgt op een welverdiende tweede plek dankzij een smaak die het origineel zowat evenaart. De grote verrassing van deze test? De goedkoopste discounters laten de duurdere flessen achter zich! Op gepaste afstand eindigt Gall & Gall namelijk op de derde plaats vanwege een net iets te zoet profiel, terwijl Albert Heijn de test afsluit op de allerlaatste plek met een variant die simpelweg veel te bitter is.